Doprava zdarma od 1000 Kč

Agrotextilie Černá 70 g/m2 - 1,6x10 m

Kód: 1001214
Neohodnoceno
Značka: PRIMEGARDEN
246 Kč 15 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Agrotextilie jsou všeobecně používané jako rohože okolo stromů a ozdobných křovin, přičemž jejich nejdůležitějším úkolem je zabránit v růstu plevelům. Další důležitou funkcí je oddělení podkladu od ozdobné vrstvy okolo rostlin, které je tvořena např.: ozdobnými kameny, kůrou nebo dřevěnou štěpkou.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Agrotextilie

Agrotextilie je vyrobena z UV stabilizovaného polypropylenu (UV stabilizace znamená zvýšenou odolnost proti ultrafialovému, slunečními záření). Je odolná proti teplotám v rozsahu od -30 do +80 °C. Nehnije, nerozkládá se vlivem působení proměnlivých povětrnostních podmínek, díky čemuž nachází velmi široké použití v zemědělství, zahradnictví a pozemním stavitelství.

Použití v zemědělství

Je používaná jako podestýlková rohož, jež je propustná pro vodu a vzduch, ale nepropouští světlo. Díky tomu je půda, kterou agrotextilie kryje, chráněna před růstem trav a nechtěných rostlin bez použití chemických prostředků, herbicidů proti plevelům. Navíc zvyšuje teplotu přikryté půdy, čímž zajišťuje pěstovaným rostlinám lepší půdní mikroklima.

Pěstované rostliny jsou vysazovány přes otvory, které jsou vyříznuty v agrotextilii. Často se s ní můžete setkat při pěstování jahod, jejichž ovoce je navíc chráněno proti nečistotám z půdy.

Použití v zahradnictví

Agrotextilie jsou všeobecně používané jako rohože okolo stromů a ozdobných křovin, přičemž jejich nejdůležitějším úkolem je zabránit v růstu plevelům. Další důležitou funkcí je oddělení podkladu od ozdobné vrstvy okolo rostlin, které je tvořena např.: ozdobnými kameny, kamennou drtí, kůrou nebo dřevěnou štěpkou.

Použití v zahradnické výrobě

Agrotextilie, které jsou také nazývány rohožemi pro lesní školky, jsou používané téměř ve všech školkách ozdobných stromů a křovin, jako podklad, na němž stojí květináče s pěstovanými rostlinami. V rostlinných školkách je zapotřebí velkých výrobních ploch na plochém povrchu. Použití agrotextilií na předem připravený a zhutněný podklad je ekonomicky nejefektivnějším řešením. Agrotextilie navíc propouští nadbytek vody, kterou rostliny během zalévání nepřijmou.

Použití ve stavebnictví

S agrotextiliemi se lze, s ohledem na jejich odolnost a funkčnost, často setkat také na staveništích, kde jsou používány jako clony zakrývající pracoviště. Omezují emise prachu a brání různým, drobným úlomkům, aby neodlétaly mimo staveniště.

Jiná použití

Agrotextilie jsou často používány při oplocení nemovitostí, kde plní úlohu clony před zvědavými pohledy kolemjdoucích a také ochrany pozemku před prachem z ulice.

Specifikace výrobku:

  • Délka: 10 metrů 
  • Šířka/výška: 160 cm
  • Gramáž: 70 g/m2
  • Barva: Černá
  • Plast:  (polypropylene)
  • Značka: Primegarden
  • Rozměry se mohou lišit o +/- 2 %
  • UV stabilizace: Ano
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Agrotextílie proti plevel
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 10 kg
Délka:: 10 m
Šířka/výška:: 160 cm
Gramáž:: 70g/m2
Barva: Černá
Plast:: Polypropylen
Značka:: Primegarden
Rozměry se mohou lišit o: +/- 2 %
UV stabilizace:: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: